Masaż twarzy. Czy naprawdę coś daje?
W Internecie roi się od materiałów ukazujących cudowne działanie masażerów do twarzy. Wiele z nich pokazuje tak spektakularne efekty, że odbiorcy tych treści zastanawiają się, czy to w ogóle jest możliwe. Bardzo możliwe, że prawda jest gdzieś pośrodku. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś kto schudł i nabrał zupełnie innych rysów twarzy. Może się również zdarzyć, że ktoś oszukuje i tak naprawdę poddał się zabiegowi medycyny estetycznej. Trudno jest odpowiadać za treści zamieszczone w Internecie. Jednak co do samego masażu, zdecydowanie jesteśmy za. Nawet, jeśli ten nie zmieni zupełnie wyglądu naszej twarzy, to zrobi dla niej coś innego, co zdecydowanie można uznać za pozytywny efekt, godny pięciominutowego zabiegu.
Jak skutecznie masować twarz?
W masażu twarzy najważniejsza jest technika oraz regularność. Niektóre narzędzia, jak rollery czy płytki Gua Sha, usprawniają całą procedurę lub pomagają w utrzymaniu motywacji do regularnego masowania twarzy. To estetyczne i praktyczne gadżety, które nie kosztują zbyt wielkiej sumy a mogą się okazać użyteczne. Jednak nic nie zastąpi właściwej techniki masażu twarzy oraz kosmetyku, który na tą twarz kładziemy.
Aby masaż twarzy był udany, skóra powinna być odpowiednio nawilżona oraz natłuszczona, by zapewnić jej odpowiedni poślizg. Niektórzy polecają stosowanie olejów roślinnych do masażu twarzy i zdecydowanie jest to coś, czym warto się zainteresować. Niemniej jednak zdarza się, że niektóre typy cery źle reagują na stosowanie oleju solo. Wówczas wystarczy zastosować serum, które łączy wiele składników, dając skórze odpowiednie odżywienie, nawilżenie, jednak bez jej zapychania.
Tutaj zgłaszamy się z propozycją trzech kosmetyków naturalnych z oferty naszego sklepu bosphaera.com, o których opowiemy w kolejnym akapicie.
Wracając do techniki masowania twarzy, w Internecie można zasięgać wielu ciekawych porad. Warto sprawdzić staż osoby, która opowiada o masowaniu twarzy. Można również zainteresować się jej wykształceniem. Jeśli jednak szperanie w Internecie niekoniecznie wpisuje się w zakres działań, którym ufamy, można wybrać się do pobliskiej księgarni i poszukać książki na ten temat. Być może autor jednej z tego typu książek prowadzi również profil w mediach społecznościowych, przez co kontakt z nim/ nią będzie ułatwiony.
Masaż wykonany odpowiednią techniką sprawi, że narzędzie, jakim się posługujemy, będzie tematem drugorzędnym. Czasem wystarczą nam po prostu nasze dłonie. Tutaj jest dobry moment na powrót do tematyki kosmetyków, które można zastosować podczas masażu twarzy.
Kosmetyki naturalne do masażu twarzy
Liftingujące serum przeciwzmarszczkowe to nasz najtłustszy kosmetyk. Jednak tłusty, nie oznacza obciążający skórę. Serum to nadaje przyjemne uczucie poślizgu przez cały czas trwania masażu twarzy. Po kilku minutach doskonale się wchłania, pozostawiając jedynie leciutki film, zapewniający uczucie ukojenia i nawilżenia skóry.
Rozświetlające-rozjaśniające serum z witaminą C to propozycja nr 2. To serum jest już znacznie lżejsze, niż jego poprzednik. Zadaniem tego produktu jest rozświetlenie cery oraz poprawa jej kolorytu. Serum wchłania się dość szybko, dlatego sprawdza się w przypadku krótkiego masażu twarzy. Ewentualnie na wspomniane serum można nałożyć również nieco tłuściejszy krem, aby przedłużyć ten przyjemny proces.
Serum nawilżająco-normalizujące to największy kosmetyczny kompromis w kwestii masowania twarzy. Posiada przyjemnie żelową konsystencję, która doskonale sprawdza się podczas masażu twarzy. Jednocześnie udział olejów roślinnych jest to nie bez znaczenia, ponieważ sprawiają one, że masaż może potrwać nieco dłużej, niż w przypadku serum rozświetlająco-rozjaśniającego.
Masaż okolic konturu oka
Poza masowaniem twarzy – z naciskiem na czoło, policzki, żuchwę czy nawet szyję, nie powinniśmy zapominać również o delikatnej strefie konturu oka. To właśnie tam często kumuluje się limfa, sprawiająca wrażenie opuchniętej buzi. Odpowiedni masaż może również zredukować efekt opadającej powieki. Masaż pobudza krążenie, dlatego dotlenia komórki obecne w skórze. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami, może istotnie wpłynąć na wygląd oraz zdrowie skóry.
W tym celu warto użyć gotowego produktu olejowego z rollerem – kawowego koktajlu pod oczy, lub sięgać po bogaty aksamitny krem pod oczy, który sprawdzi się w przypadku tradycyjnego masażu. Można pokusić się o zakup kosmetyku, który jest skoncentrowany na strefie konturu oka. Skóra przy naszych powiekach jest znacznie cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia. Powszechnie występujące sińce pod oczami to pokłosie popękanych naczynek. Z kolei opuchlizna, o której wcześniej pisaliśmy, związana jest z zaleganiem limfy, którą można w prosty sposób odprowadzić.
Reasumując, masaż twarzy oraz stosowanie dobrej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych istotnie wpływa na wygląd naszej skóry. Nawet, jeśli rysy naszej twarzy nie zmienią się nie do poznania, w dalszym ciągu warto zainteresować się tym tematem. Nas zdecydowanie przekonuje wizja poświęcenia sobie 5 min tylko dla siebie, z myślą o relaksie, zdrowiu i pięknym wyglądzie. Nie potrzebujemy efektu typu cud, aby uznać, że poświęcenie sobie chwili przyjemności ma sens.
__
Obrazek wyróżniający: Katherine Hanlon on Unsplash