Typy skóry a formy zabezpieczeń przed czynnikami zewnętrznymi
Każda skóra jest inna, zwłaszcza na twarzy. Istnieje jednak pewna wspólna cecha, odpowiadająca wszystkim typom cery, ujawniająca się zwłaszcza latem. Nikomu nie służy nadmierna ekspozycja skóry na słońce. Zbyt częsty kontakt z promieniami UV prowadzi do przedwczesnego procesu starzenia się skóry. Dodatkowo skórze nie służy zanieczyszczone powietrze. Każdego dnia skóra ma kontakt z wolnymi rodnikami, czyli uszkodzonymi komórkami, które dążą do zniszczenia naszych zdrowych komórek, w tym komórek skóry. Jak się z tym uporać? Rozwiązania należy szukać w antyoksydantach, np. witaminie C.
Słońce i problem przebarwień na skórze
Witamina C jest bardzo silnym antyoksydantem; skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, dodatkowo odżywia skórę, a także wpływa na ujednolicenie jej kolorytu. Niektórzy z nas, zwłaszcza osoby z tendencjami do pojawiania się piegów, borykają się z problemem przebarwień skórnych. Nawet, gdy większość lata spędzają w cieniu, wakacje kończą z nowymi plamkami na skórze. To właśnie koniec lata jest idealnym momentem do zajęcia się tym problemem, jednak już w trakcie trwania słonecznych dni warto jest odpowiednio zabezpieczyć skórę, poprzez stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.
W serum rozświetlająco-rozjaśniającym Bosphaera, poza dużym stężeniem witaminy C (10%), zawarte są również naturalne filtry przeciwsłoneczne: olej z marchwi, róży, maliny a także olej jojoba. Dodatkowo obecna jest witamina E, będąca kolejnym antyoksydantem, działającym synergicznie z witaminą C.
Witamina C dla skóry problematycznej
Witamina C powinna się znaleźć w kosmetykach każdej nastolatki, która boryka się z problemem trądziku, wągrów i innych wykwitów ropnych na skórze. Poza silnym działaniem antyoksydacyjnym, witamina C wykazuje również właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Oznacza to, że sprzyja ona leczeniu niedoskonałości pojawiających się na skórze, zwłaszcza w okresie adolescencji. Witamina C reguluje wydzielanie sebum oraz spowalnia proces utleniania. Tym samym, znacznie niweluje tendencje do powstawania wągrów, zaskórników, stanów zapalnych skóry.
Co więcej, nieleczony trądzik lub leczony źle, również pozostawia po sobie blizny i przebarwienia. Witamina C usuwa także tego typu niedoskonałości. Warto wprowadzić ją do pielęgnacji skóry nastolatków, już w początkowej fazie pojawienia się problemów skórnych. W następnych latach witamina C nadal będzie służyć cerze. Nie ma potrzeby w którymkolwiek momencie wykluczać jej z rutyny pielęgnacyjnej, chyba, że dojdzie do reakcji alergicznej.
Niektóre typy skóry są bardzo wrażliwe, z tendencjami do występowania silnych reakcji uczuleniowych. Dlatego przed użyciem kosmetyku na twarzy, zawsze warto zrobić próbę alergiczną, poprzez nałożenie odrobiny produktu na nadgarstek oraz szyję. W przypadku, gdy nie dojdzie do żadnej reakcji uczuleniowej, można z powodzeniem wprowadzić witaminę C do codziennej pielęgnacji skóry.
Witaminy, które się lubią
Wspomnieliśmy wcześniej o synergii działania niektórych witamin. Chodzi o to, że w przypadku, gdy określone witaminy występują pojedynczo, ich działanie jest mniej skuteczne, niż gdy występują razem. Nie wszystkie witaminy się lubią, ale z pewnością witamina C uwielbia towarzystwo kolejnego antyoksydantu, jakim jest witamina E. Razem witaminy te skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, przyczyniając się do poprawienia kolorytu skóry, utrzymania jej prawidłowego poziomu nawilżenia oraz ułatwienia przyjmowania wszelkich sprzyjających skórze substancji. Połączenie witamin A i E to idealny zastrzyk pielęgnacji anti-aging.
Witamina C również lubi towarzystwo witamin w grupy B, które zmniejszają napięcie skórne, przyczyniają się do zmiękczania naskórka, przez to sprzyjają procesom regeneracji skóry. Nietrudno domyślić się, że to wszystko ma ze sobą związek. Witaminy, działając wspólnie, mogą wykazywać właściwości wielokierunkowe, a tak należy działać w przypadku różnych skórnych problemów, które często trudno jest zidentyfikować. Dla przykładu, skóra dojrzała, boryka się z wieloma problemami, zaczynając od zmniejszonego stopnia nawilżenia, idąc przez obniżone napięcie, wiotkość skóry, kończąc na wspomnianych przebarwieniach, czy popękanych naczynkach.
Dlatego też nasze kosmetyki pielęgnacyjne zawierają tak wiele substancji aktywnych. Służą one niemal każdemu typowi cery: od suchej i wrażliwej do tłustej i problematycznej. Z tego względu produkowane przez nas sera mogą być stosowane samodzielnie, bez późniejszego nakładania kremu. Polecamy zamienne stosowanie różnych naszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Skóra lubi takie zmiany, dzięki nim lepiej działa na niektóre składniki aktywne. Zwłaszcza, że wszystkie kosmetyki naturalne Bosphaera stworzone są z myślą o wzajemnej kooperacji, nie wykluczają się i nie przeszkadzają sobie nawzajem.