Lubisz pielęgnację? Zacznij od oczyszczania skóry
Oczyszczanie twarzy to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji skóry. Zwłaszcza, gdy na co dzień stosujemy kosmetyki kolorowe. Bez prawidłowego oczyszczenia twarzy, a więc przygotowania jej do kolejnych kroków pielęgnacyjnych, trudno mówić o świadomym dbaniu o skórę. Ponieważ jest to tak istotny temat, postanowiliśmy przyjrzeć mu się nieco bardziej i w jego kontekście zaproponować kosmetyki naturalne, dostępne w naszej ofercie bosphaera.com
Delikatne oczyszczanie twarzy na co dzień
Na temat oczyszczania twarzy w dalszym ciągu krąży wiele mitów. Jednym z nich jest możliwość mycia skóry samą wodą. Gdybyśmy żyli w 100% zgodnie z naturą, być może miałoby to swoje uzasadnienie. Jednak nasza rzeczywistość wygląda inaczej. Każdego dnia stykamy się z zanieczyszczeniami i patogenami, które osiadają na naszej skórze. Bez odpowiedniego oczyszczenia, możemy w szybkim tempie nabawić się problemów ze skórą i zdrowiem.
Skóra to płaszcz ochronny, który nieustannie walczy o nasze zdrowie. Niestety, obecne warunki środowiskowe są dla skóry niezwykle wymagające. Dlatego należy ją wspierać odpowiednią pielęgnacją. Skoro wiemy już, że sama woda nie wystarczy, aby oczyścić skórę, pora uporać się z kolejnym mitem, czyli zaleceniem stosowania kosmetyków bazujących na silnych detergentach. To rozwiązanie jest często polecane zwłaszcza osobom ze skórą tłustą i trądzikową, co w konsekwencji tylko zwiększa ich problem.
Do codziennego oczyszczania twarzy zdecydowanie wystarczą nam delikatne produkty. Tutaj polecamy białą glinkę (kaolin), która przepięknie oczyszcza skórę, a dodatkowo poprawia jej koloryt oraz działa przeciwzapalnie. Poza tym, że można ją stosować w charakterze maski, glinki używa się też jako pudru myjącego. Wystarczy nabrać czystą glinkę na dłonie, nieco zwilżyć je wodą i wymasować twarz, a następnie opłukać ją pod chłodną wodą.
Demakijaż i oczyszczanie dwuetapowe
Zdarzają się takie sytuacje, że sama glinka nie poradzi sobie z dokładnym oczyszczeniem skóry. Zwłaszcza, gdy obecny jest na niej makijaż lub krem z filtrem. Te produkty wymagają nieco innego podejścia. Oczyszczanie należy wówczas zacząć od zebrania produktu z twarzy innym produktem, wykazującym zdolność do wiązania brudu.
Tutaj doskonale spisze się nasz delikatny płyn do demakijażu, który nadaje się także do oczyszczania skóry z filtra przeciwsłonecznego. Micele zwiążą brud oraz kurz i pozwolą zebrać go wraz z nadmiarem sebum. Do tej drugiej czynności można użyć płatka wielorazowego, wcześniej zwilżonego wodą, glinki kosmetycznej lub delikatnego żelu albo pianki do mycia twarzy.
Lepiej postarać się, aby proces trwał nieco dłużej, aniżeli był dla skóry zbyt gwałtowny i agresywny. Najczęstszym błędem przy demakijażu jest siłowe ścieranie kosmetyków z twarzy. Tymczasem wystarczy przytrzymać płatek z płynem w miejscu, które wymaga demakijażu lub … użyć płynu na dłoniach i delikatnie masować strategiczne miejsca opuszkami palców. To w zupełności wystarczy, aby całkowicie pozbyć się makijażu oraz brudu z twarzy.
Oczyszczanie i złuszczanie
Poza podstawowym oczyszczaniem skóry oraz demakijażem twarzy, czasem warto zadbać również o złuszczenie martwego naskórka. Dzięki temu skóra staje się miękka, aksamitna i podatna na przyjęcie cennych składników aktywnych. Do tego celu polecamy użycie naszej pasty do mycia twarzy.
Pasta została oparta na olejach, wyciągach roślinnych, glince oraz eksfoliancie z migdała. Można stosować ją na wiele sposobów, w zależności od osobistych preferencji. Niektórzy lubią stosować pastę na całej twarzy, delikatnie masując i wcierając eksfoliant w skórę. Inni wolą nakładać pastę tylko w strefie T. Jeszcze inni stosują ją jak maseczkę, po czym zmywają pod bieżącą wodą. Każda skóra jest inna, dlatego warto wybrać formę użycia idealną dla siebie.
Tonizacja jako domknięcie oczyszczania skóry twarzy
Ostatnim etapem oczyszczania skóry jest tonizacja. Do tego celu polecamy zastosować ulubiony hydrolat. Nasza oferta jest w tym zakresie bardzo szeroka. Produkujemy zarówno popularne hydrolaty: różany czy lawendowy, jak również niszowe, jak lilakowy, sosnowy czy miętowy.
Dlaczego warto stosować hydrolaty?
To prawda, że skóra samodzielnie powraca do naturalnego pH. Nie oznacza to jednak, że hydrolat nie sprawia, że dzieje się to szybciej. Zwłaszcza, gdy ktoś nie jest do końca pewien, czy wcześniej zastosowane kosmetyki nie zaburzyły tej harmonii. Wystarczy użyć hydrolatu, by mieć ten dylemat z głowy.
Dodatkowo, hydrolat zawiera w swoim składzie cenne składniki, które również wpływają pozytywnie na kondycję skóry oraz przygotowują ją do jeszcze lepszego przyjęcia serum czy kremu do twarzy.