Świeca sojowa – idealna na każdą okoliczność
Świece stanowią doskonałe uzupełnienie każdego pomieszczenia. W zależności od zapachu, mogą tworzyć magiczny klimat w salonie SPA, biurze czy mieszkaniu. W ostatnim czasie dużo mówi się o rodzaju wosku, jaki jest wykorzystywany podczas produkcji świec. Przy okazji artykułu na temat naszych nowości – sojowych świec Bosphaera – pisaliśmy o szkodliwym działaniu parafiny. Dzisiaj skupimy się na pozytywnych aspektach wykorzystania wosku sojowego.
Praktyczne zalety wosku sojowego
Warto zacząć od najważniejszej zalety wosku sojowego. Mowa o niezwykłej właściwości wydobywania głębi zapachu. Parafina sama z siebie pachnie benzyną i zazwyczaj tworzy niezbyt przyjemne tło dla aromatu świecy. Tymczasem wosk sojowy w pełni oddaje nuty zapachowe, jakie są oznaczone na opakowaniu świecy.
Dzięki temu można wykorzystać jej cudowne właściwości. Chodzi o działanie kojące, uspokajające czy wręcz energetyzujące i motywujące do działania. Tak jest jest w przypadku naszych świec sojowych, które prezentują się w niezwykle różnorodnej wersji zapachowej. W związku z czym, odpalenie każdej nowej świecy, wiąże się z zupełnie innym doznaniem olfaktorycznym.
Kolejny praktyczny aspekt, dotyczący wykorzystania wosku sojowego, dotyczy jego zdolności do estetycznego wypalania się. Sojowa świeca spala się bardziej równomiernie, niż parafinowa. Dodatkowo nie brudzi naczynia. Z tego względu bardzo łatwo jest umyć zużytą już świecę i pozostały słoiczek użyć na różne sposoby.
Jak w prosty sposób umyć słoik po świecy sojowej?
Nagraliśmy o tym krótki filmik, który jest dostępny na naszym profilu na portalu YouTube.
1. Poczekaj, aż wosk wypali się do momentu uwidocznienia metalowego mocowania knota.
2. Zagotuj wodę w małym rondelku. Gdy zacznie wrzeć, zmniejsz gaz i włóż słoiczek do wody.
3. Przygotuj drewniany patyczek lub łyżkę, aby sprawdzać, czy wosk odlepia się od dna.
4. Po dosłownie trzech minutach od momentu włożenia słoika, wosk powinien już odchodzić.
5. Zabezpiecz dłonie i wyciągnij słoik z kąpieli wodnej. Pamiętaj, że szkło może być gorące!
6. Wylej zawartość słoika, następnie połóż go w umywalce/ zlewie.
7. Wlej do słoiczka odrobinę mydła w żelu oraz zalej odrobiną wrzątku, który pozostał w rondelku.
8. Pomieszaj patyczkiem, aby mydło wymieszało się z wodą.
9. Wlej do słoika zimnej wody, aby zrównoważyć temperaturę do letniej.
10. Użyj zmywaka kuchennego i dokładnie wyczyść zawartość słoika.
11. Osusz słoik i wytrzyj go. Jeśli masz taką potrzebę, pozbądź się etykiety. Jest ona odporna na działanie gorącej wody, dlatego mimo wcześniejszych zabiegów, nie powinna odkleić się od słoika. Lubisz ją? W takim razie nie musisz się jej pozbywać!
12. Użyj słoika zgodnie z własnymi potrzebami. Będzie doskonały do przechowywania patyczków do czyszczenia uszu, małych wacików kosmetycznych czy biżuterii.
Jeśli chodzi o świece sojowe, można mówić o samych zaletach. Wosk sojowy jest ekonomiczny, co stanowi jego kolejną zaletę. Pali się dwa o połowę dłużej, niż świeca parafinowa. Dodatkowo produkcja świecy sojowej nie powoduje takich zanieczyszczeń środowiska, co produkcja świec parafinowych. Wdychanie ulatniającego się dymu ze świecy sojowej nie jest szkodliwe dla zdrowia.